Gotowanie jaj przepiórczych: najlepsze przepisy można znaleźć tutaj!

W przeszłości jaja przepiórcze były prawdziwym luksusem, ale dziś tak nie jest - można je kupić w każdym dobrze zaopatrzonym supermarkecie i kosztować znacznie mniej niż można się było spodziewać. Średnie jajo przepiórcze waży około 10-12 gramów, a dzięki obierce jest naprawdę interesujące. Jajka przepiórcze są również zdrowsze niż jaja kurze, ponieważ zawierają dużo więcej witamin, minerałów, niezbędnych aminokwasów i około 15% mniej cholesterolu. Ponadto te jajka smakują znacznie lepiej i nie powodują reakcji alergicznych. W tym artykule znajdziesz instrukcje na temat gotowania jaj przepiórczych i wspaniałych przepisów kulinarnych. Pozwól się zainspirować!

Gotowanie jaj przepiórczych: jak to się robi?

jak długo przepiórcze jajka gotują przepisy kulinarnejak długo gotują jaja przepiórczeCzas gotowania jaj przepiórczych

jak długo jaja przepiórcze gotować instrukcje

Jak długo jaja przepiórcze muszą gotować?Gotowanie jaj przepiórczych

Gotowanie instrukcji jaj przepiórczych głowice

Jak długo jaja przepiórcze muszą gotować?

Czas gotowania Jaja przepiórcze zachwycająco zdrowe

1

Większość ludzi może mieć rację, myśląc, że najłatwiejszym zadaniem w kuchni jest gotowanie jaj. Ale przy gotowaniu jaj przepiórczych trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach - różnią się one od jaj kurzych, więc wymagają specjalnego przygotowania. W przypadku gotowanych jajek przepiórczych najpierw doprowadzić do garnka duży garnek - jaja powinny mieć wystarczająco dużo miejsca, aby się nie uderzały. Włóż jaja przepiórcze do wrzącej wody i poczekaj na niezbędny czas: na jajka na twardo około 4 minuty, na wosk - 2,5 minuty, na miękkość - nie dłużej niż 2 minuty. Następnie ułóż jajka na twardo w lodowatej wodzie i poczekaj, aż całkowicie ostygną. Jaja przepiórcze są trudniejsze do obrania niż jaja kurze - w tym celu użyj ostrego noża. Gotowane jajka przepiórcze mogą być podawane jako przysmak, na przykład na przyjęciu - goście będą z pewnością pod wrażeniem! Poniżej znajdziesz pyszne przepisy na jajka przepiórcze.

Jajka przepiórcze w koszulce

Przepis na jajka przepiórcze

Przygotuj instrukcje przepiórcze

Gotowanie gotowanych jaj przepiórczych

Jak długo jaja przepiórcze muszą przyjmować przepisy?

W rzeczywistości możesz gotować jaja przepiórcze w inny sposób. Być może już jadłeś gotowane jaja kurze - jaja przepiórcze też mogą być przygotowane w ten sposób. Do jednej porcji potrzebujesz około 5 jaj przepiórczych - ta ilość odpowiada jaj kurzych. Rozbijamy jajka w talerzu za pomocą ostrego noża i doprowadzamy garnek wody do wrzenia z łyżką octu. Umieść jajka we wrzącej wodzie na około 1-1,5 minuty i użyj łyżki, aby jajko nie rozpłynęło się we wszystkich kierunkach. Jajka przepiórcze w koszulkach mogą być solone i zasmażane i podawane w szklance z cebulą lub ziołami według własnego gustu. Możesz również przygotować pyszne przystawki na imprezę - włożyć jajka sadzone na bułce, nasmarować majonezem i dodać kilka plasterków wędzonego łososia, śmietanki i cebuli według uznania.

Jaja przepiórcze w gnieździe ziemniaczanym

Przepiórki jaj Przepis Ziemniaki krewetki

Przepis na jajka przepiórcze przepis na ziemniaki

Przepiórki jaj przepis jaj w gnieździe ziemniaka

Do tego przepisu potrzebne są następujące składniki: 6 jaj przepiórczych, 2 duże ziemniaki, trochę mleka lub śmietany, trochę masła, sól i pieprz. Pokrój ziemniaki na małe kawałki i pozwól im gotować w osolonej wodzie. Zlać wodę i zmiażdżyć ugotowane ziemniaki widelcem. Dodaj trochę masła i mleka lub śmietany, posyp solą i pieprzem i dobrze wymieszaj tę mieszankę. Za pomocą woreczka do wyciskania tworzysz gniazdo z masy ziemniaka. Przygotuj jajka przepiórcze z odrobiną masła w postaci jajek sadzonych i umieść je w gotowym gnieździe. Podawać z krewetkami lub świeżą sałatką jako dodatkiem.

Ciepły ser szynka z jajkami przepiórczymi

Przepis na jajka przepiórcze gorące tosty

Jaja przepiórcze gotują ciepłe grzanki z szynką

Czas gotowania Jaja przepiórcze do przygotowania ciepłych tostów

Gotowanie jajek przepiórczych Przepisy przygotowują ciepłe tosty

Tosty z szynką i serem z jajami przepiórczymi są również idealne na przyjęcie i można je szybko i łatwo przygotować. Będziesz potrzebował: 12 małych kromek chleba, 12 jaj przepiórczych, 12 plasterków szynki do wyboru, 12 plasterków sera, sól, pieprz i trochę masła. Smaruj każdą kromkę chleba masłem i nałóż plasterek szynki i sera. Umieść kromki chleba w dobrze rozgrzanym piekarniku na kilka minut, aż ser zacznie się topić. Piecz jajka przepiórcze jak jajka sadzone i połóż każde jajko na grzance z szynką i serem. Życzymy dobrego apetytu!

Przygotowywanie jaj przepiórczych - więcej pomysłów

Jak długo przepisy kulinarne na jajka przepiórcze muszą przygotować pokarm w postaci palców

Jaja przepiórcze gotowanie przepis sałatka wołowina stek

Ugotuj jajka przepiórcze w szklance

Przepis na jajka przepiórcze z pieczarkami i ziemniakami

Kulinarni przepiórek jajka przygotowywa palcowego jedzenie

Czas gotowania przepiórczych jaj przepisy kulinarne pomysły

Gotuj jajka przepiórcze w szklance z przystawką

jak długo przepiórcze jajka gotują przepisy na palec

Przepis na jajka przepiórcze gotowane kreatywne pomysły

jak długo przepiórcze jajka gotują oryginalne przepisy na przekąskę

Czas gotowania jajka przepiórcze woskowe miękkie

Czas gotowania jaj przepiórczych oryginalne przepisy

jak długo jaja przepiórcze muszą gotować przepis

Przepis na jajka przepiórcze do przygotowania smażonych jaj

Jaja przepiórcze gotować receptury łososia na bazie fingerfood

Gotowanie przepiórczych jajek przepisów przyjęcia palcowy jedzenie

Przepis na jajka przepiórcze Sałatka z makaronem

Jaja przepiórcze gotować przepisy kulinarne soczewicy

Przepis na jajka przepiórcze blinis z kawiorem

1